Prosecco Bio Superiore Brut 6.0 Valdobbiadene DOCG Fratelli Collavo

Organické Prosecco v nejvyšší apelaci Valdobbiadene v kategorii Brut.

455 Kč
Momentálně nedostupné

Odrůda: Glera 100% - z organických hroznů
Apelace: Valdobbiadene DOCG Prosecco Spumante – Rive di Refrontolo, Brut
Půdní podloží: jílovité půdy
Sklizeň: poslední týden v září, ruční sběr
Vinifikace: jemné lisování a fermentace za teploty 18°C, sekundární fermentace v nerezových tancích (metoda Charmat)
Alkohol: 11,5 % vol.
Kyselina: 6 g/l
Zbytkový cukr: 5,5 g/l
Množství SO2: < 90 mg/l

Žlutozelená barva, aromatické a ovocné víno s tóny jablek a bílé broskve. Zbytkový cukr víno zakulacuje. Chuť je čerstvá a dlouhotrvající. ‚Rive‘ označuje strmý charakter vinohradů, které se dají obhospodařovat a sklízet pouze ručně.

Doporučená teplota servírování je 8-10°C.

Kód Kód: 264
Jméno značky: Fratelli Collavo
Kategorie: Vína z Evropy
Odrůda: Glera
Typ vína: šumivé
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Azienda Agricola Fratelli Collavo je vinařství v Benátsku, konkrétně v městečku Valdobbiadene, pracující udržitelným způsobem s láskou k jejich půdě. Bratři Massimo, Marco a Mauro pokračují v rodinné tradici, kterou jim předal jejich otec Cesare v 60. letech 20. století a obhospodařují nyní okolo 8 ha, z toho na 5 ha kultivují vinnou révu, na 1 ha obilí a zbytek plochy tvoří pastviny a lesy.

Definovat vinařství Fratelli Collavo pouze jako organické zní příliš jednodušše. Bratři se opírají o organické metody, z nich ale dál vytváří nejvýše udržitelné zemědělské postupy, tak aby vše bylo v souladu s přírodou, která je obklopuje, tak se zvěří, která v okolí žije.

Největší důraz je kladen na úrodnost půdy, oživení a konstantní obnovu půdního systému, který byl zničený postupně během let konvenčního zemědělství. Humusové substance ve formě kompostu a hnoje spolu s mikroorganismy, které obnovují bakteriální mikroflóru okolo kořenů, poskytují rostlinám ideální podmínky a ty jsou potom silnější, zdravější a méně náchylné. Není to o boji s nepřáteli a chorobami, ale spíše o pochopení a respektu přírodních cyklů a hledání správné rovnováhy v rámci ekosystému.

Celková filozofie je taková, že staví přírodu do hlavní role a vidí ji jako spojence, jedině tak je možné vystavět spolupráci, která setrvá a nepovede pouze k postupnému vyčerpání. Hlavní tři cíle vinařství jsou zachování úrodnosti půdy, mít zdravé rostliny, které nebudou náchylné k chorobám a získat produkt nejvyšší kvality.

 

Zpět do obchodu