Auspitz Roman Fabig 2019

Cuvée Veltlínu, který je pro Hustopečsko vyhlášený a Sauvignonu, který definuje vinařství Romana Fabiga v ročníku 2018.

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 321
Značka: Fabig
275 Kč
Kategorie: Velkopavlovicko
Odrůda: Cuvée bílé
Typ vína: bílé
Položka byla vyprodána…

Auspitz je německý název pro Hustopeče, které mají bohatou historii vinařského města na Moravě.
Auspitz má reprezentovat 'village wine', jedná se o krásně pitelné cuvée, které v sobě nese to nejlepší z obou odrůd. 

alkohol: 13,0 % vol.
zbytkový cukr: 3,9 g/l
kyseliny: 6,9 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Vinařství Fabig založil a vede Roman Fabig a nachází se v Hustopečích ve Velkopavlovické podoblasti. Jedná se o mladé a inovativní vinařství s velkým zaměřením na Romanovu lásku, kterou je odrůda Sauvignon blanc.

Přestože Roman pochází z vinařské rodiny, díky které získal základní znalosti ze svého oboru, rozhodl se jít svojí cestou a odjel se učit do zahraničí do vinařských velmocí jako je Španělsko, Rakousko a Nový Zéland. Díky svým novým zkušenostem si udělal vlastní obrázek o filozofii, se kterou chce dál vést své vinařství.

Zvolil si odrůdy, které budou vhodné do jeho vinohradů a s jakými chce dál pracovat se zaměřením na zmíněný Sauvignon, který produkuje v různých stylech s ohledem na terroir, ze kterého hrozny pochází.

Roman je posedlý detailem a při výrobě jeho vín má vysoko nastavený standard, jeho filozofií se stalo soustředit se plně na jednu věc, kterou se poté snaží dostat na co nejvyšší úroveň. Jeho práce je čistá a na prvním místě je kvalita vyprodukovaných vín. Pro způsob svojí práce si zvolil odrůdy, na kterých může svůj styl skvěle ukázat. Ve vinohradech pracuje v rámci ekologických postupů a dlouhodobé udržitelnosti.