Deysi Vinařství Novotný & Bílek 2019

Kód: 354
229 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
3.10.2022

Velmi specifické víno, které je zajímavostí vinařství Novotný & Bílek. Velmi výrazná aromatika a chuť po lesních jahodách.
Víno ideální pro teplé jarní a letní měsíce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

alkohol: 12 % vol.
zbytkový cukr: 23 g/l
kyseliny: 6,7 g/l

Doplňkové parametry

Kategorie: Velkopavlovicko
Cukernatost: vyšší obsah zbyt. cukru

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Příběh rodinného Vinařství Novotný & Bílek začal vinobraním v roce 2017, kdy se spojila dvě jména a dvě generace. Vinařství sídlí v Čejkovicích ve Velkopavlovické podoblasti, kde obhospodařuje 2 ha vinic. Zaměřujeme se na odrůdy, které nejlépe odráží jedinečný terroir Čejkovic.

Vinařství Novotný & Bílek symbolizují vína ve dvou kategoriích. Jedna z řad je pojmenována ‚Dvě jména‘ - Novotný, Bílek - dvě osobnosti, které dohromady vytváří osobitý charakter vinařství.  Pavel Novotný (tchán) začal vysazovat vinice a vyrábět víno jako svůj koníček a postupně jej rozvinul ve vlastní vinařství. Roman Bílek (zeťák) se přiženil do vinařské rodiny, kde objevil svou vášeň pro vinařství, inspiroval se v zahraničí a přinesl nový pohled do vinařství.

Druhá z řad se jmenuje ‚Generace‘ – jako dvě generace. Přestože se Pavel a Roman nesešli ve stejném věku, tak se sešli ve společných myšlenkách. Jejich výhodou je spojení dlouholetých zkušeností s moderní technologií a inovátorským přístupem při výrobě vína.