Kestener Paulinsberg Riesling Spätlese Weingut Meierer 2019, Mosel

Sladký, koncentrovaný Riesling v kategorii Spätlese. Velmi delikátní typický německý Riesling s vysokým obsahem zbytkového cukru. Plné medové tóny s velmi dlouhou dochutí.

Můžeme doručit do:
5.6.2023
406 Kč
Skladem (5 ks)

Sladký, koncentrovaný Riesling v kategorii Spätlese. Velmi delikátní typický německý Riesling s vysokým obsahem zbytkového cukru. Plné medové tóny s velmi dlouhou dochutí.

Alkohol: 7,5%

Kyseliny: 8,7 g/l

Zbytkový cukr: 85,7 g/l

Stáří vinic: 50 let

Sladké víno z odrůdy Riesling s větším podílem botrytidy. Víno spontánně fermentuje ve starých dubových sudech. Vysoký obsah cukru je dobře vyvážen kyselinou, víno má medové aroma s tóny červených pomerančů a ananasu. Skvěle doplní širokou škálu dezertů a hodí se pro archivaci na dlouhé desítky let. 

Kód Kód: 657
Jméno značky: Meierer
Kategorie: Mosel
Cukernatost: vyšší obsah zbyt. cukru
Odrůda: Riesling
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Mladý německý vinař Matthias Meierer se v jeho vinařství, které se nachází v legendárním německém regionu Mosel, řídí jednoduchým heslem: Kvalita vzniká na vinici a ve sklepě je naším jediným úkolem ji udržet. Matthias věří, že aby byl schopen vytvářet skvělá vína, musí celý svůj životní rytmus uzpůsobit jednotlivým etapám růstu hroznů a následně výroby vín. Proto jej na vinici najdete v mrazivých zimních měsících i horkých letních dnech, vždy když je potřeba stará se o své keře sám, aby finální produkt byl stoprocentním podpisem jeho práce a charakteru.

Absolutně výjimečný terroir údolí řeky Mosely, kde se nachází nejstrmější vinice na světě se svými břidlicovými podložími, utváří perfektní podmínky pro zrod ušlechtilých vín z jediné odrůdy, legendárního Rieslingu.

Riesling z vinařství Meierer spontánně fermentuje, má nádhernou kyselinu a v některých lahvích najdete, typicky pro Moselskou oblast, zbytkový cukr, který v tomto případě lehkým, minerálním a velmi čerstvým vínům opravdu sluší. Matthias se také nebojí lehce experimentovat a hledá další způsoby, jak představit krásu svých vinic a hroznů odrůdy Riesling, proto u nás také najdete například jeho neuveřitelný Riesling Pet-nat, který nám znovu dokázal jak úžasnou odrůdou Riesling je a co všechno při správné péči o jeho keře umí v láhvi předvést.

Zpět do obchodu