Kestener Paulinsberg Riesling Trocken Weingut Meierer 2018, Mosel

Svěží, ale velmi bohatý suchý Riesling z vinice Paulinsberg. Víno je koncentrované, s dobrou strukturou a skvěle zakomponovanou kyselinou.

Můžeme doručit do:
5.6.2023
400 Kč
Skladem (1 ks)

Svěží, ale velmi bohatý suchý Riesling z vinice Paulinsberg. Víno je koncentrované, s dobrou strukturou a skvěle zakomponovanou kyselinou.

Alkohol: 13%

Kyseliny: 7 g/l

Zbytkový cukr: 5,4 g/l

Stáří vinic: 40 let

Ve viniční trati Paulinsberg jsou vybrány místa, která se nejlépe hodí pro suchý Riesling a následně se hrozny ručně selektují, hrozny bez botrytidy putují do tohoto vína a botrytické hrozny putují do Paulinsberg Spätlese. Víno spontánně fermentuje napůl v nerezu a napůl ve velkém použitém dřevěném sudu.

Kód Kód: 654
Jméno značky: Meierer
Kategorie: Mosel
Odrůda: Riesling
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Mladý německý vinař Matthias Meierer se v jeho vinařství, které se nachází v legendárním německém regionu Mosel, řídí jednoduchým heslem: Kvalita vzniká na vinici a ve sklepě je naším jediným úkolem ji udržet. Matthias věří, že aby byl schopen vytvářet skvělá vína, musí celý svůj životní rytmus uzpůsobit jednotlivým etapám růstu hroznů a následně výroby vín. Proto jej na vinici najdete v mrazivých zimních měsících i horkých letních dnech, vždy když je potřeba stará se o své keře sám, aby finální produkt byl stoprocentním podpisem jeho práce a charakteru.

Absolutně výjimečný terroir údolí řeky Mosely, kde se nachází nejstrmější vinice na světě se svými břidlicovými podložími, utváří perfektní podmínky pro zrod ušlechtilých vín z jediné odrůdy, legendárního Rieslingu.

Riesling z vinařství Meierer spontánně fermentuje, má nádhernou kyselinu a v některých lahvích najdete, typicky pro Moselskou oblast, zbytkový cukr, který v tomto případě lehkým, minerálním a velmi čerstvým vínům opravdu sluší. Matthias se také nebojí lehce experimentovat a hledá další způsoby, jak představit krásu svých vinic a hroznů odrůdy Riesling, proto u nás také najdete například jeho neuveřitelný Riesling Pet-nat, který nám znovu dokázal jak úžasnou odrůdou Riesling je a co všechno při správné péči o jeho keře umí v láhvi předvést.

Zpět do obchodu