Neronet Vinařství Novotný & Bílek 2017

Neronet z řady Dvě jména, která vznikla jako charakteristická řada vinařství složená z oblíbených odrůd se spojením pro Čejkovice. Dvě jména se skládají především z odrůdových charakterních vín, která odráží společný rukopis. Vína zrají většinou v nerezových nádobách na jemných kalech a jsou lahvovány pod šroubový uzávěr.

Můžeme doručit do:
1.12.2021
Skladem (> 5 ks)
Kód: 357
195 Kč
Kategorie: Velkopavlovicko
Odrůda: Neronet
Typ vína: červené

Viniční trať: Odměry

alkohol: 12 % vol.
zbytkový cukr: 0 g/l
kyseliny: 5,6 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Příběh rodinného Vinařství Novotný & Bílek začal vinobraním v roce 2017, kdy se spojila dvě jména a dvě generace. Vinařství sídlí v Čejkovicích ve Velkopavlovické podoblasti, kde obhospodařuje 2 ha vinic. Zaměřujeme se na odrůdy, které nejlépe odráží jedinečný terroir Čejkovic.

Vinařství Novotný & Bílek symbolizují vína ve dvou kategoriích. Jedna z řad je pojmenována ‚Dvě jména‘ - Novotný, Bílek - dvě osobnosti, které dohromady vytváří osobitý charakter vinařství.  Pavel Novotný (tchán) začal vysazovat vinice a vyrábět víno jako svůj koníček a postupně jej rozvinul ve vlastní vinařství. Roman Bílek (zeťák) se přiženil do vinařské rodiny, kde objevil svou vášeň pro vinařství, inspiroval se v zahraničí a přinesl nový pohled do vinařství.

Druhá z řad se jmenuje ‚Generace‘ – jako dvě generace. Přestože se Pavel a Roman nesešli ve stejném věku, tak se sešli ve společných myšlenkách. Jejich výhodou je spojení dlouholetých zkušeností s moderní technologií a inovátorským přístupem při výrobě vína.