Pinot Grigio Bio DOC Fratelli Collavo 2018, Veneto

Kód: 270
205 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
6.2.2023

Pinot Grigio v apelaci DOC Venezia. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jediné tiché víno z vinařství Fratelli Collavo. Světle žlutá barva se zlatavými odlesky, které pochází z krátké doby kontaktu se slupkami při vinifikaci. Na nose se objevují tóny květin a ovoce. V chuti je víno krásně zaoblené a krémové s přetrvávající ovocitou chutí.

Hrozny pochází pouze z vinic rozkládajících se na 5ti hektarech vlastnící vinařství. Vypěstovány jsou ekologicky a sběr hroznů proběhl ručně. Takto je zaručeno maximální zdraví hroznů a optimální vyjádření odrůdových charakteristik vína. Jemné lisování a fermentace v nerezových tancích za kontrolované teploty.

Doporučená teplota podávání je 9-10°C. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína z celé Evropy
Odrůda: Pinot Gris
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Azienda Agricola Fratelli Collavo je vinařství v Benátsku, konkrétně v městečku Valdobbiadene, pracující udržitelným způsobem s láskou k jejich půdě. Bratři Massimo, Marco a Mauro pokračují v rodinné tradici, kterou jim předal jejich otec Cesare v 60. letech 20. století a obhospodařují nyní okolo 8 ha, z toho na 5 ha kultivují vinnou révu, na 1 ha obilí a zbytek plochy tvoří pastviny a lesy.

Definovat vinařství Fratelli Collavo pouze jako organické zní příliš jednodušše. Bratři se opírají o organické metody, z nich ale dál vytváří nejvýše udržitelné zemědělské postupy, tak aby vše bylo v souladu s přírodou, která je obklopuje, tak se zvěří, která v okolí žije.

Největší důraz je kladen na úrodnost půdy, oživení a konstantní obnovu půdního systému, který byl zničený postupně během let konvenčního zemědělství. Humusové substance ve formě kompostu a hnoje spolu s mikroorganismy, které obnovují bakteriální mikroflóru okolo kořenů, poskytují rostlinám ideální podmínky a ty jsou potom silnější, zdravější a méně náchylné. Není to o boji s nepřáteli a chorobami, ale spíše o pochopení a respektu přírodních cyklů a hledání správné rovnováhy v rámci ekosystému.

Celková filozofie je taková, že staví přírodu do hlavní role a vidí ji jako spojence, jedině tak je možné vystavět spolupráci, která setrvá a nepovede pouze k postupnému vyčerpání. Hlavní tři cíle vinařství jsou zachování úrodnosti půdy, mít zdravé rostliny, které nebudou náchylné k chorobám a získat produkt nejvyšší kvality.