Riesling kabinett VDP August Kesseler 2019, Rheingau

Kód: 240
420 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Riesling 'R' kabinett VDP Gutswein z vinařství August Kesseler 2019.
Elegantní kabinett Augusta Kesselera s vyšším zbytkovým cukrem a živou kyselinou ročníku 2019.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno na každý den svěžího stylu, které je ovocité, minerální, dobře strukturované a vyvážené. Objevují se v něm tóny zralého ovoce, jablek a broskví. Hrozny pro tento kabinett pochází z vinohradů okolo Lorchu, Rüdesheimu, Hattenheimu, Erbachu a Eltville.
Zbytkový cukr 23,6 g/l, kyselina 8,3 g/l, Alkohol 10,5 % vol.
Půdní podloží se skládá z břidlice, kvarcitu, spraše a jílu.
Kromě skvělých podmínek k pěstování vinné révy k možnosti vyprodukovat víno takové skvělé kvality přispívá i fakt, že hrozny pochází ze starých keřů, které mají průměrně více než 25 let.
Co se týče samotné vinifikace, hrozny jsou nejprve jemně lisovány a fermentace probíhá v nerezových tancích různých velikostí za kontrolované teploty.
Během celé vinifikace je kladen velký důraz na zachování terroiru až do lahvování, kdy se jednotlivé parcely blendují na základě jejich vlastností.


Víno je ideální na žíznivé dny a večery, ale funguje velice dobře i s jídlem. Nejlepšími partnery pro něho jsou pokrmy z kuřete, krůty, saláty, ryby a seafood.
Doporučená teplota servírování je 10-12°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rheingau
Cukernatost: vyšší obsah zbyt. cukru
Odrůda: Riesling
Typ vína: bílé
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Weingut August Kesseler

August Kesseler převzal vinařství po jeho rodičích, kteří ho založili roku 1924. Bylo mu tehdy pouhých 19 let, v této době ve vinařství netvořili prémiová vína a obhospodařovali asi 2,5 ha. Vinařství má původ ve vesnici Assmannhausen, jejiž oblast je vyhlášená pro výrobu jedněch z nejlepších vín z odrůdy Pinot Noir v Něměcku a Evropě. Údolí se zde ještě více zužuje a vinohrady jsou strmější.

Během let se vinařství pod Augustovým vedením dostalo mezi vlajkové vinařství regionu Rheingau a dnes má skvělé renomé po celém světě. Dnes vinařství pracuje na 32,5 ha na jedněch z nejlepších poloh v Rheingau (Assmannshäuser Höllenberg, Rüdesheim Berg Schlossberg, Lorchhäuser Seligmacher, Hattenheimer Wisselbrunnen,…). Vinice jsou zaštitěny apelacemi jako VDP.ERSTE LAGEN® and VDP.GROSSE LAGEN® a všechny hrozny ať už na vína Grosse Gewächs nebo Daily August pochází z těchto vinic.

August Kesseler produkuje 60% Rieslingu jakožto nejpopulárnější odrůdy v Německu a Rheingau, jehož hrozny pochází z nejlepších Rieslingových tratích v nižší a středním Rheingau a 40% Pinot Noir, který našel v Německu svůj druhý domov po Francii a Pinoty z okolí Assmannhausenu se těší velké reputaci.

Vinařství je členem asociace VDP (Verband Deutscher Prädikatsweingüter) a German Barrique-Forum. O vinařství se stará celkem 8 nadšených expertů, v čele je August a Max Himstedt jakožto hlavní enolog, dále ještě mladý talentovaný enolog Simon Batarseh. Hlavním stanoveným cílem do budoucnosti je setrvat na výrobě kvalitních vín na té nejvyšší možné laťce.