Riesling Lorch VDP August Kesseler 2016, Rheingau

Riesling Lorch VDP Ortswein 2016 z vinařství August Kesseler.
Ortswein z vinic v okolí města Lorch ročníku 2016 Augusta Kesselera.

Můžeme doručit do:
5.6.2023
700 Kč
Skladem (2 ks)

Typický Riesling z půd této oblasti, aroma žluté ovoce a květiny, broskve a náznak bylin. Kyselina a cukr jsou na chuti skvěle vyvážené a dávají vínu kulatost ale zároveň velkou čerstvost. Typická mineralita pro Lorch. Víno schopné dosáhnout dlouhověkosti.
Zbytkový cukr 9,1 g/l, kyselina 8,2 g/l, Alkohol 12 % vol.
Půdní složení na vinohradech je břidlice. Všechny hrozny jsou sklizeny a selektovány ručně.
Každá parcela vinifikována zvlášť a před lahvováním zceleno v cuvée. Zrání v nerezu ve sklepě z roku 1792.

Výborně doprovodí seafood a ryby, jemná masa a jemně pikantní jídla asijské kuchyně. Skvělý také na samotné pití.
Doporučená teplota servírování je 10-12°C.

Kód Kód: 246
Jméno značky: August Kesseler
Kategorie: Rheingau
Odrůda: Riesling
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Weingut August Kesseler

August Kesseler převzal vinařství po jeho rodičích, kteří ho založili roku 1924. Bylo mu tehdy pouhých 19 let, v této době ve vinařství netvořili prémiová vína a obhospodařovali asi 2,5 ha. Vinařství má původ ve vesnici Assmannhausen, jejiž oblast je vyhlášená pro výrobu jedněch z nejlepších vín z odrůdy Pinot Noir v Něměcku a Evropě. Údolí se zde ještě více zužuje a vinohrady jsou strmější.

Během let se vinařství pod Augustovým vedením dostalo mezi vlajkové vinařství regionu Rheingau a dnes má skvělé renomé po celém světě. Dnes vinařství pracuje na 32,5 ha na jedněch z nejlepších poloh v Rheingau (Assmannshäuser Höllenberg, Rüdesheim Berg Schlossberg, Lorchhäuser Seligmacher, Hattenheimer Wisselbrunnen,…). Vinice jsou zaštitěny apelacemi jako VDP.ERSTE LAGEN® and VDP.GROSSE LAGEN® a všechny hrozny ať už na vína Grosse Gewächs nebo Daily August pochází z těchto vinic.

August Kesseler produkuje 60% Rieslingu jakožto nejpopulárnější odrůdy v Německu a Rheingau, jehož hrozny pochází z nejlepších Rieslingových tratích v nižší a středním Rheingau a 40% Pinot Noir, který našel v Německu svůj druhý domov po Francii a Pinoty z okolí Assmannhausenu se těší velké reputaci.

Vinařství je členem asociace VDP (Verband Deutscher Prädikatsweingüter) a German Barrique-Forum. O vinařství se stará celkem 8 nadšených expertů, v čele je August a Max Himstedt jakožto hlavní enolog, dále ještě mladý talentovaný enolog Simon Batarseh. Hlavním stanoveným cílem do budoucnosti je setrvat na výrobě kvalitních vín na té nejvyšší možné laťce.

 

Zpět do obchodu