Riesling Lorch VDP August Kesseler 2016, Rheingau

Kód: 246
700 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
6.2.2023

Riesling Lorch VDP Ortswein 2016 z vinařství August Kesseler.
Ortswein z vinic v okolí města Lorch ročníku 2016 Augusta Kesselera.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Typický Riesling z půd této oblasti, aroma žluté ovoce a květiny, broskve a náznak bylin. Kyselina a cukr jsou na chuti skvěle vyvážené a dávají vínu kulatost ale zároveň velkou čerstvost. Typická mineralita pro Lorch. Víno schopné dosáhnout dlouhověkosti.
Zbytkový cukr 9,1 g/l, kyselina 8,2 g/l, Alkohol 12 % vol.
Půdní složení na vinohradech je břidlice. Všechny hrozny jsou sklizeny a selektovány ručně.
Každá parcela vinifikována zvlášť a před lahvováním zceleno v cuvée. Zrání v nerezu ve sklepě z roku 1792.

Výborně doprovodí seafood a ryby, jemná masa a jemně pikantní jídla asijské kuchyně. Skvělý také na samotné pití.
Doporučená teplota servírování je 10-12°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rheingau
Odrůda: Riesling
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Weingut August Kesseler

August Kesseler převzal vinařství po jeho rodičích, kteří ho založili roku 1924. Bylo mu tehdy pouhých 19 let, v této době ve vinařství netvořili prémiová vína a obhospodařovali asi 2,5 ha. Vinařství má původ ve vesnici Assmannhausen, jejiž oblast je vyhlášená pro výrobu jedněch z nejlepších vín z odrůdy Pinot Noir v Něměcku a Evropě. Údolí se zde ještě více zužuje a vinohrady jsou strmější.

Během let se vinařství pod Augustovým vedením dostalo mezi vlajkové vinařství regionu Rheingau a dnes má skvělé renomé po celém světě. Dnes vinařství pracuje na 32,5 ha na jedněch z nejlepších poloh v Rheingau (Assmannshäuser Höllenberg, Rüdesheim Berg Schlossberg, Lorchhäuser Seligmacher, Hattenheimer Wisselbrunnen,…). Vinice jsou zaštitěny apelacemi jako VDP.ERSTE LAGEN® and VDP.GROSSE LAGEN® a všechny hrozny ať už na vína Grosse Gewächs nebo Daily August pochází z těchto vinic.

August Kesseler produkuje 60% Rieslingu jakožto nejpopulárnější odrůdy v Německu a Rheingau, jehož hrozny pochází z nejlepších Rieslingových tratích v nižší a středním Rheingau a 40% Pinot Noir, který našel v Německu svůj druhý domov po Francii a Pinoty z okolí Assmannhausenu se těší velké reputaci.

Vinařství je členem asociace VDP (Verband Deutscher Prädikatsweingüter) a German Barrique-Forum. O vinařství se stará celkem 8 nadšených expertů, v čele je August a Max Himstedt jakožto hlavní enolog, dále ještě mladý talentovaný enolog Simon Batarseh. Hlavním stanoveným cílem do budoucnosti je setrvat na výrobě kvalitních vín na té nejvyšší možné laťce.