Saint Laurent Steitz 2016, Rheinhessen

Svatovavřinecké z kategorie Gutswein od Christiana Steitze ročníku 2016.

Můžeme doručit do:
1.12.2021
Skladem (> 5 ks)
Kód: 456
Značka: Steitz
325 Kč
Kategorie: Rheinhessen
Odrůda: Saint Laurent
Typ vína: červené

Saint Laurent pocházející z vulkanických půd z oblasti Rheinhessen z vinic nedaleko obce Stein-Bockenheim. 
Víno zraje v 1200 l sudech (Stückfass).

Ve víně se snoubí nádherné aroma ostružin a granatového jablka spolu s kořenitými tóny rozmarýnu a šalvěje. Na chuti je víno hladké s tóny červené třešně se sametovým tříslem. Jedná se o hezky šťavnaté víno plné chuti, které je již teď s věkem dobře zakulacené, pěkný závěr.

alkohol: 12% vol
zbytkový cukr: 0 g/l
kyseliny: 5 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Weingut Steitz se nachází na západě německé oblasti Rheinhessen, které více a více roste věhlas díky mladým vinařům posunující její kvalitu nahoru. Historie je dlouhá, přestože nikdo neví kolikátá generace nyní vinařství obhospodařuje, Christian a Diana Steitz vlastní dokumenty z roku 1512, kdy již předek Nikolaus Steitz byl vinohradníkem. Vinařství je situováno ve vesnici Stein-Bockenheim a zdejší mikroklima dává výjimečná minerální vína skvělé kvality s nezaměnitelným charakterem. Mikroklima je zde charakteristické chladnějším počasím s mírnými srážkami, vinohrady ve vyšších nadmořských výškách a znatelnými rozdíly teplot mezi dnem a nocí. Půda je vulkanického původu stará okolo 280 milionů let charakteristická nerosty, které jsou pro region Rheinhessen velmi vzácné a dávají výsledným vínům vysokou mineralitu a dlouhověkost.

Christian a Diana Steitz pracují v úzké spolupráci s přírodou a po 13ti letech práce s takovou filozofií jsou nyní v konverzi na kompletní přechod do bio režimu a čekající na certifikaci. Vinařství pracuje podle motta ‚Co nám příroda neposkytne na vinohradě, je nemožné doplnit ve sklepě‘, takže jen co skončí sklizeň, je potřeba zachovat kvalitu hroznů a zacházet s nimi nejjemněji jak je jen možné. Fermentace je spontánní, tzn. vždy jen s přírodními kvasinkami a typické pro vína z tohoto vinařství je zrání na jemných kalech, aby se v nich vyvinul charakter. Vína zrají v nerezových tancích nebo velkých dřevěných sudech.

Vinařství obhospodařuje celkem 15 ha a soustředí se na odrůdy typické pro Rheinhessen – Riesling, Sylvaner a Pinoty. Logo vinařství sjednocuje obrázek lva, který je dlouhodobým symbolem rodiny Steiz, vulkanickou půdu charakteristickou pro oblast a tvar achátu, který lze často nalézt ve vinohradech vlastnící vinařství, které je bohaté na nerost andesit.