Sauvignon BIG Fabig 2018

Kód: 396
655 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
3.10.2022

Sauvignon blanc od Romana Fabiga v řadě BIG v ročníku 2018.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výběr těch nejlepších hroznů Sauvignonu Blanc, který kompletně fermentoval a zrál po dobu 10 měsíců ve francouzském sudu.

Alkohol 13,0 %. Zbytkový cukr 2,1 g/l. Kyseliny 7,6 g/l.

Doplňkové parametry

Kategorie: Velkopavlovicko
Odrůda: Cuvée bílé
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:


Vinařství Fabig založil a vede Roman Fabig a nachází se v Hustopečích ve Velkopavlovické podoblasti. Jedná se o mladé a inovativní vinařství s velkým zaměřením na Romanovu lásku, kterou je odrůda Sauvignon blanc.

Přestože Roman pochází z vinařské rodiny, díky které získal základní znalosti ze svého oboru, rozhodl se jít svojí cestou a odjel se učit do zahraničí do vinařských velmocí jako je Španělsko, Rakousko a Nový Zéland. Díky svým novým zkušenostem si udělal vlastní obrázek o filozofii, se kterou chce dál vést své vinařství.

Zvolil si odrůdy, které budou vhodné do jeho vinohradů a s jakými chce dál pracovat se zaměřením na zmíněný Sauvignon, který produkuje v různých stylech s ohledem na terroir, ze kterého hrozny pochází.

Roman je posedlý detailem a při výrobě jeho vín má vysoko nastavený standard, jeho filozofií se stalo soustředit se plně na jednu věc, kterou se poté snaží dostat na co nejvyšší úroveň. Jeho práce je čistá a na prvním místě je kvalita vyprodukovaných vín. Pro způsob svojí práce si zvolil odrůdy, na kterých může svůj styl skvěle ukázat. Ve vinohradech pracuje v rámci ekologických postupů a dlouhodobé udržitelnosti.