Sauvignon Lisjak 2018, Vipava

Kód: 207
252 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
6.2.2023

Ovocné odrůdové aroma s tóny tropického ovoce, černého rybízu a grepu.
Na chuti čerstvé, minerální s příjemnou a harmonickou dochutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno je na šroubovém uzávěru, takže díky nepřístupu kyslíku zůstává čerstvé, zachovává si své aroma a je potřeba jen minimální dosíření.
Doporučená teplota servírování je 8-10°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína z celé Evropy
Odrůda: Sauvignon Blanc
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Vinařství Lisjak je rodinná farma s mnohaletou tradicí, nyní je v čele vinařství Tomaž, který je 4. generace. Vinařství se nachází ve slovinském údolí, které se jmenuje Vipava a zabývá se výrobou kvalitních především odrůdových vín (Sauvignon, Sauvignonasse, Malvasia, Zelen, Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon).

Většina vinic vinařství Lisjak se nachází na terasovitých jižních svazích, které nabízí spolu s mírným klimatem s vlivy od středozemního moře skvělé podmínky pro dozrávání hroznů. Tomaž se ve své výrobě snaží zvyšovat řadu agrotechnických opatření na ochranu přírody, nepoužívá insekticidy ani minerální hnojiva a používá minimum pracovních strojů. Zachování místní flóry a fauny se spolu s mikroklimatem Vipavy a zdejší bohatou strukturou půdy odráží ve vyprodukovaných vínech.

Zdravé hrozny jsou sbírány v optimální zralosti a ručně. S využitím znalostí a moderních technologií jsou chlazeny a zpracovány v inertní nádobě bez přístupu kyslíku a poté fermentuje při kontrolované teplotě a vína jsou filtrována jen přirozenou formou – sedimentací. Některá vína se na poslední část výroby – zrání přesunují do dubových sudů podle požadovaného výsledku.