The Daily August Pinot Noir VDP August Kesseler 2017, Rheingau

Kód: 252
469 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

The Daily August Pinot Noir ‚Johann Lafer‘ VDP Gutswein August Kesseler 2017.
Gutswein Pinot Noir ve speciální edici slavného šéfkuchaře Rheingau Johanna Lafera ročníku 2017.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jemné tóny třešní, rybízu a borůvek. Elegantní charakteristický Pinot, který se snadno a rychle stane rutinou na každý den.
Zbytkový cukr 5,2 g/l, kyselina 4,9 g/l, Alkohol 13,5 % vol.
Vinohrad Skeletal ze sprašovitých půd s podílem pískovce, kvarcitu a břidlice (Taunusschiefer).
Hrozny jsou selektovány a sklizeny ručně. Každá parcela vinifikována zvlášť a před lahvováním zceleno v cuvée.
Zraje v barikových sudech v historickém sklepě z roku 1792.

Skvěle doprovodí křepelku, kachnu s omáčkami z vína a másla, risotto a houbová jídla.
Doporučená teplota servírování je 14-16 °C. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rheingau
Odrůda: Pinot Noir
Typ vína: červené
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Weingut August Kesseler

August Kesseler převzal vinařství po jeho rodičích, kteří ho založili roku 1924. Bylo mu tehdy pouhých 19 let, v této době ve vinařství netvořili prémiová vína a obhospodařovali asi 2,5 ha. Vinařství má původ ve vesnici Assmannhausen, jejiž oblast je vyhlášená pro výrobu jedněch z nejlepších vín z odrůdy Pinot Noir v Něměcku a Evropě. Údolí se zde ještě více zužuje a vinohrady jsou strmější.

Během let se vinařství pod Augustovým vedením dostalo mezi vlajkové vinařství regionu Rheingau a dnes má skvělé renomé po celém světě. Dnes vinařství pracuje na 32,5 ha na jedněch z nejlepších poloh v Rheingau (Assmannshäuser Höllenberg, Rüdesheim Berg Schlossberg, Lorchhäuser Seligmacher, Hattenheimer Wisselbrunnen,…). Vinice jsou zaštitěny apelacemi jako VDP.ERSTE LAGEN® and VDP.GROSSE LAGEN® a všechny hrozny ať už na vína Grosse Gewächs nebo Daily August pochází z těchto vinic.

August Kesseler produkuje 60% Rieslingu jakožto nejpopulárnější odrůdy v Německu a Rheingau, jehož hrozny pochází z nejlepších Rieslingových tratích v nižší a středním Rheingau a 40% Pinot Noir, který našel v Německu svůj druhý domov po Francii a Pinoty z okolí Assmannhausenu se těší velké reputaci.

Vinařství je členem asociace VDP (Verband Deutscher Prädikatsweingüter) a German Barrique-Forum. O vinařství se stará celkem 8 nadšených expertů, v čele je August a Max Himstedt jakožto hlavní enolog, dále ještě mladý talentovaný enolog Simon Batarseh. Hlavním stanoveným cílem do budoucnosti je setrvat na výrobě kvalitních vín na té nejvyšší možné laťce.