The Daily August Riesling VDP August Kesseler 2019, Rheingau

Kód: 243
419 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
3.10.2022

The Daily August Riesling - Gutswein vinařství August Kesseler ročníku 2019.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Daily August Riesling se nabízí jako osvěžující partner na každý den.
Zbytkový cukr 9,3 g/l, kyselina 7,8 g/l, Alkohol 12,0 % vol.
Víno je ovocité a šťavnaté, na druhou stranu řízné a osobité, vyvážené s pikantní kyselinou.
Pochází pouze z nejlepších viničních tratí v Rheingau - Hattenheimer Wisselsbrunnen, Erbacher Siegelsberg a Lorcher Schlossberg, každá parcela je vinifikována zvlášť, před lahvováním zceleno v cuvée. Tento 2019 Daily August Riesling byl vinifikován v historickém sklepě vinařství z roku 1792.

K jídlu skvěle doprovodí ryby a seafood v různých úpravách, saláty a pokrmy z kuřete a krůty.
Doporučená teplota servírování je 10-12°C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rheingau
Odrůda: Riesling
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Weingut August Kesseler

August Kesseler převzal vinařství po jeho rodičích, kteří ho založili roku 1924. Bylo mu tehdy pouhých 19 let, v této době ve vinařství netvořili prémiová vína a obhospodařovali asi 2,5 ha. Vinařství má původ ve vesnici Assmannhausen, jejiž oblast je vyhlášená pro výrobu jedněch z nejlepších vín z odrůdy Pinot Noir v Něměcku a Evropě. Údolí se zde ještě více zužuje a vinohrady jsou strmější.

Během let se vinařství pod Augustovým vedením dostalo mezi vlajkové vinařství regionu Rheingau a dnes má skvělé renomé po celém světě. Dnes vinařství pracuje na 32,5 ha na jedněch z nejlepších poloh v Rheingau (Assmannshäuser Höllenberg, Rüdesheim Berg Schlossberg, Lorchhäuser Seligmacher, Hattenheimer Wisselbrunnen,…). Vinice jsou zaštitěny apelacemi jako VDP.ERSTE LAGEN® and VDP.GROSSE LAGEN® a všechny hrozny ať už na vína Grosse Gewächs nebo Daily August pochází z těchto vinic.

August Kesseler produkuje 60% Rieslingu jakožto nejpopulárnější odrůdy v Německu a Rheingau, jehož hrozny pochází z nejlepších Rieslingových tratích v nižší a středním Rheingau a 40% Pinot Noir, který našel v Německu svůj druhý domov po Francii a Pinoty z okolí Assmannhausenu se těší velké reputaci.

Vinařství je členem asociace VDP (Verband Deutscher Prädikatsweingüter) a German Barrique-Forum. O vinařství se stará celkem 8 nadšených expertů, v čele je August a Max Himstedt jakožto hlavní enolog, dále ještě mladý talentovaný enolog Simon Batarseh. Hlavním stanoveným cílem do budoucnosti je setrvat na výrobě kvalitních vín na té nejvyšší možné laťce.