Zibibbo Selezioni Ottoventi 2019, Sicílie

Kód: 537
249 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Zibibbo Selezioni je suché bílé víno v apelaci DOC Sicilia. Zibibbo (jinak také známé jako Muscat of Alexandria) v nejvyšší řadě vinařství vzniklo nejužší selekcí hroznů, tak aby ukázalo to nejlepší z této odrůdy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Trocha Sicílie ve sklenici - zlatavá barva, na nose intenzivní a komplexní, květinové a ovocité aroma. Na chuti svěží, ale přesto bohaté a kulaté víno s příjemnou kyselinou, objevují se zde tóny kandovaného ovoce, květů pomeranče, broskví a bezu. Víno nese pěkný závěr podpořený minerální chutí s citrusy. 

Sklizeň proběhla ručně na začátku září. Fermentace pouze s přírodními kvasinkami za kontrolované teploty 13-16°C. 

Vinohrady se nachází v oblasti Valderice na západě Sicílie v nadmořské výšce 90 m.n.m., řez Guyot, hustota je 5000 keřů na ha a jejich stáří je 20 let. Víno je vyrobeno pouze z těch nejlepších hroznů vypěstovaných na těchto vinohradech, které jsou certifikovány jako bio a vegan. 

Alkohol: 12% vol.
Zbytkový cukr: 3,1 g/l
Kyseliny: 6,7 g/l

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína z celé Evropy
Odrůda: Zibibbo
Typ vína: bílé
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Ottoventi se nachází na úplném západě Sicílie ve městě Trapani. Ottoventi se zabývá výrobou vína z ekologicky certifikovaných hroznů typických pro jejich oblast a prémiového olivového oleje. V čele vinařství i rodiny Ottoventi jsou Antonino a Giuseppina. Vinařství dále od samého zrodu zaměstnává Sarru a Antonina Mazzara ve vedoucích a marketingových funkcích. Budova vinařství je postavena na úpatí hory Erice. 

Vinice se rozkládají na zhruba 40 hektarech na území Erice, Valderice a Trapani. Vinice jsou kultivované mezi pevninou a mořem za stálých vlivů středomořských větrů. Díky větru jsou hrozny suché a zdravé. Větraná vinice má nižší výskyt fytopatologií, což minimalizuje nezbytnou léčbu a proto se vinařství v tomto směru soustředí spíše na prevenci. 

Cílem je tvorba čerstvých ale dobře strukturovaných vín s velkou mineralitou a přirozeným charakterem. Naproti tomu, co bývalo na Sicílii běžné, Ottoventi sklízí své hrozny nikoli tehdy, když mají nejvyšší obsah cukru, ale když jsou dokonale zralé, a proto jsou schopni ve svých vínech vyjádřit to nejlepší z hlediska aroma, chuti a struktury a zachovat u toho osvěžující kyselinu. Sklizeň proto obvykle končí o dva až tři týdny dříve než jsou tradiční místní zvyky. Díky tomu jsou hrozny, a tedy i vína bohatá a schopná uchovat si životnost. Tato strategie sklizně je vždy kombinována s manuální sklizní hroznů spolu s použitím technik zpracování určených k zabránění poškození a oxidaci a zachování tak zdravých hroznů po celý proces, což je naprosto klíčové při výrobě kvalitních vín.