Naturaleza Salvaje Garnacha Blanca AyG 2022

Macerované bílé víno z odrůdy Garnacha Blanca, které zrálo v amfoře

Můžeme doručit do:
19.6.2024
525 Kč
Skladem (>5 ks)

Vinná réva se pěstuje na suchých, neúrodných půdách v poušti Las Bardenas Reales. Biodiverzita je však vzhledem k podmínkám bohatá a vinná réva je prokládána mandloněmi, olivovníky a meruňkami a keři, které jsou vůči podmínkám odolné. Hrozny, které réva produkuje, jsou velmi malé a koncentrované. Víno se od začátku až do konce vyrábí ekologickými metodami. Hrozny se sbírají ručně a poté se se slupkami ukládají do starých cementových nádrží. Po pěti dnech se slupky ručně odstraní a víno pokračuje ve spontánním kvašení po dobu dvou týdnů bez tepelné kontroly. Víno zraje v hliněných amforách na kalu po dobu 6 měsíců bez čiření a filtrace před lahvováním. 

Ve vůni jsou citrusy, peckové ovoce a marcipán. Suchá, plná chuť s osvěžující strukturou díky kontaktu se slupkami.

Kód Kód: 862
Jméno značky: Azul y Garanza
Kategorie: Navarra
Odrůda: garnacha blanca
Typ vína: rosé & ostatní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství vede María a Fernando Barrena Belzunegui a Dani Nogué Sánchez. Azul y Garanza vzniklo v roce 1999 tak, že koupilo a zrekonstruovalo staré vinařství družstva Carcastillo uzavřeného v 80. letech 20.století původně ze 40. let. Postavili nový sklad a budovu s prostornou a pohodlnou degustační místností, se zahradou a terasou, kde můžou svá vína pohodlně zpřístupnit klientům a přátelům. Toto rozšíření má také podzemní sklep pro sudy a stojany na lahve, aby vína mohla zrát přirozeně, s naprostým klidem a za dokonalých teplotních podmínek. Vinařství používá k fermentaci větší množství menších nádob a to jim umožňuje oddělovat hrozny podle odrůdy, původu a vyzrálosti, a tím zachovat mošt nejvyšší kvality.

Charakteristickým pro vinice je stálé zvyšování biologické rozmanitosti přirozeným a logickým způsobem, aby tak byli schopní ještě více porozumět pěstování révy a zemědělství obecně. Ve vinohradech je vysázeno velké množství rostlin, jako jsou aromatické rostliny, keře nebo ovocné stromy, všechno původní druhy. Vinařství zamezilo monokultuře tak, že 37% z celkové dostupné půdy vinařství zabírá tato vegetace, k tomu vinařství udržuje také zalesněné oblasti poblíž vinic, které poskytují útočiště pro faunu.

,Pouze tím, že necháme volně působit přírodu, může být naše víno autentické a teprve poté bude mít náš projekt smysl.'


Lokality vinařství Azul y Garanza

Dobrodružný duch Marii, Fernanda a Daniho je tlačil hledat různá podloží, kultury a způsoby, jak porozumět vinici a vínu. Našli nádherné lokality pro pěstování vinné révy, které jsou krásné, plné života a biologické rozmanitosti. Jsou to nová místa, která jim však nejsou cizí, protože ke každému z nich mají s osobní pouto.

Azul y Garanza - Přírodní park Bardenas Reales, Navarra

Bardenas Reales de Navarra se nachází přímo na okraji největší pouště v Evropě. Právě zde začíná projekt Azul y Garanza a vášeň pro speciální terroir, pro jedinečné krajiny, které jsou schopné překročit 'hranici' a ukázat se ve svých vlastních vínech. Je to místo s extrémními podmínkami: jílovito-vápenatá půda, chudá a suchá, suché podnebí s velkým teplotním rozdílem mezi dnem a nocí. Kvůli těmto drsným podmínkám má réva velmi nízký výnos, ale mimořádnou kvalitu, hrozny jsou drobné s velkou koncentrací. To jsou hlavní vlivy, které vínům dávají odlišný charakter a skvělý výraz. Do vinic jsou zasazené původní ovocné stromy a keře pro zvýšení biodiverzity tohoto polopouštního prostředí. Několik kilometrů od pouště se nachází nízká pohoří, která už patří pod Pyreneje. Tam vinařství koupilo staré vinice Grenache, vysazené téměř divoce, obklopené lesy a biologickou rozmanitostí. Většina těchto vinic, které jsou rozloženy na mnoha pozemcích, izolovaných a velmi malých, je více než 100 let stará.

ayg


Entre Vinyes - Přírodní park Foix, Baix Penedés

Obnova staré rodinné vinice vedla Maríu do samého srdce Baix Penedés.
S průměrným věkem 60 let se vinohrady Xarel.lo, Macabeu a Parellada nachází v přírodním prostředí parku Foix, obklopené dubovým a borovým lesem. V suchém podnebí a na porézní vápenaté chudé půdě téměř bez organických látek. Ve vinohradech je vysoká biologická rozmanitost, která udržuje rovnováhu a vytváří jedinečný ekosystém.

ev1

Altamente - údolí Hoya Torres, Jumilla

Hoya Torres se nachází mezi horami La Cingla a Los Gavilanes, 900 metrů vysokými a plnými lesů. Vinice jsou vysázeny ve věku 30 až 60 let ve velmi suchém podnebí a na chudých vápencových půdách, které nabízi omezený výnos 2 000 kg na hektar a možnost produkce nádherných vín z Monastrellu.

jum1

Zpět do obchodu