Barbara Öhlzelt

Webová stránka značky: Barbara Öhlzelt


Weingut Barbara Öhlzelt

Barbara Öhlzelt vyrábí pouze bílá vína se zaměřením na Grüner Veltliner a Riesling, k těmto dvoum hlavním odrůdám ještě Barbara ve spolupráci se svým manželem produkuje Kamptal Verjus, který je vyráběný z kyselé šťávy horznů a má velké uplatnění ve vaření a při míchání nápojů.

Vinařství založila v roce 2004, kdy vytvořila vína svého prvního ročníku a dostala se na trh. Poté co Barbara strávila čas v Mnichově a ve Vídni, vrátila se v roce 2004 do Kamptalu do Zöbingu, aby převzala vinařství svých rodičů. Vinařství se rozrostlo z původních 2,5 ha na 6 ha. Barbara říká, objem vína z 6ti ha přesně sedí kapacitě jejího tradičního sklepa a nechtěla by vinařství už příliš zvětšovat.

Co se týče samotného vinohradnictví, ruční práce je pro Barbaru ve vinohradě zásadní. Když jmenujeme například vinohrad Kogelberg, který je 65 let starý a o který pečuje výhradně ručně bez použití traktorů a dalších strojů.

Všechna vína reprezentuje symbol jejího oblíbeného zvířete ‚Weinberggeiss‘ neboli viniční kozy, která je symbolem tradičního rakouského vinaření, pokory a úrody. Vína jsou vinifikována v tradičním sklepě, který je zrenovován pro současné potřeby Barbary a jsou rozdělena do tří kategorií – řada Kitz, poté Zöbinger, což je označení pro charakteristická vína z oblasti, ze které vinařství pochází a poté vína z jednotlivých vinic z těch nejlepších poloh. V roce 2007 rozšířila svůj sortiment o Verjus, který vytváří se svým manželem, oceňovaným rakouským kuchařem, Karlem Schwillinskym a který propojuje jejich lásku ke gastronomii.

5 položek celkem
Grüner Veltliner Ried Seeberg Barbara Öhlzelt 2018, Kamptal
434 Kč

Veltlín v apelaci Kamptal DAC Reserve.

135
Grüner Veltliner Zöbinger Barbara Öhlzelt 2019, Kamptal
434 Kč

Čerstvý Veltlín z hroznů z vinic v okolí vesnice Zöbing v apelaci Kamptal DAC.

129
Riesling Ried Blauenstein Barbara Öhlzelt 2019, Kamptal
602 Kč

Traťový Riesling Blauenstein v apelaci Kamptal DAC.

138
heiligen1
700 Kč

Nejvyšší Riesling Barbary Öhlzelt z jedné z nejlepších tratí v Kamptalu v apelaci Kamptal DAC...

141
Riesling Zöbinger Barbara Öhlzelt 2019, Kamptal
434 Kč

Úvod do Rieslingů Barbary Öhlzelt v apelaci Kamptal DAC. Hrozny pochází ze všech vinohradů pro...

132

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem