Steitz

Webová stránka značky: Steitz


Weingut Steitz se nachází na západě německé oblasti Rheinhessen, které více a více roste věhlas díky mladým vinařům posunující její kvalitu nahoru. Historie je dlouhá, přestože nikdo neví kolikátá generace nyní vinařství obhospodařuje, Christian a Diana Steitz vlastní dokumenty z roku 1512, kdy již předek Nikolaus Steitz byl vinohradníkem. Vinařství je situováno ve vesnici Stein-Bockenheim a zdejší mikroklima dává výjimečná minerální vína skvělé kvality s nezaměnitelným charakterem. Mikroklima je zde charakteristické chladnějším počasím s mírnými srážkami, vinohrady ve vyšších nadmořských výškách a znatelnými rozdíly teplot mezi dnem a nocí. Půda je vulkanického původu stará okolo 280 milionů let charakteristická nerosty, které jsou pro region Rheinhessen velmi vzácné a dávají výsledným vínům vysokou mineralitu a dlouhověkost.

Christian a Diana Steitz pracují v úzké spolupráci s přírodou a po 13ti letech práce s takovou filozofií jsou nyní v konverzi na kompletní přechod do bio režimu a čekající na certifikaci. Vinařství pracuje podle motta ‚Co nám příroda neposkytne na vinohradě, je nemožné doplnit ve sklepě‘, takže jen co skončí sklizeň, je potřeba zachovat kvalitu hroznů a zacházet s nimi nejjemněji jak je jen možné. Fermentace je spontánní, tzn. vždy jen s přírodními kvasinkami a typické pro vína z tohoto vinařství je zrání na jemných kalech, aby se v nich vyvinul charakter. Vína zrají v nerezových tancích nebo velkých dřevěných sudech.

Vinařství obhospodařuje celkem 15 ha a soustředí se na odrůdy typické pro Rheinhessen – Riesling, Sylvaner a Pinoty. Logo vinařství sjednocuje obrázek lva, který je dlouhodobým symbolem rodiny Steiz, vulkanickou půdu charakteristickou pro oblast a tvar achátu, který lze často nalézt ve vinohradech vlastnící vinařství, které je bohaté na nerost andesit.

Pinot Blanc Steitz 2019, Rheinhessen
287 Kč

Weissburgunder v kategorii Gutswein z vinařství Christiana Steitze ročníku 2019.

369
Riesling Feinherb Steitz 2019, Rheinhessen
287 Kč

Riesling Gutswein z vinařství Steitz v kategorii Feinherb ročníku 2019.

231
Steitz Riesling Heerkretz Lagenwein .41824a
629 Kč

Riesling Heerkretz Einzellagenwein 2019 z vinařství Steitz.Riesling nejvyšší kategorie od...

237
Riesling Steitz 2019, Rheinhessen
287 Kč

Gutswein Christiana Steitze ročníku 2019.

228
Roarr Weiss Secco Steitz 2019, Rheinhessen
259 Kč

Šťavnaté jemně perlivé cuvée Rieslingu a Sylvaneru ve stylu Secco na představení vinařství Steitz...

225
ROARR WEISS
249 Kč

Šťavnaté cuvée Rieslingu a Sylvaneru na představení vinařství Steitz.

222
St Laurent
325 Kč

Svatovavřinecké z kategorie Gutswein od Christiana Steitze ročníku 2016.

456
7 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem