Beli Lisjak 2019, Vipava

Lehké cuvée odrůd Sauvignon a Zeleni Sauvignon (Tocai Friulano nebo také Sauvignon Vert) od Tomaže Lisjaka v ročníku 2019.

Můžeme doručit do:
22.4.2024
252 Kč
Skladem (>5 ks)

Lehčí styl vína s příjemnou aromatikou Sauvignonu. 

Zrání v nerezových tancích. Hrozny pocházejí z vinařství Tomaže Lisjaka z regionu Vipava ve Slovinsku.

Kód Kód: 432
Jméno značky: Lisjak
Kategorie: Vipavska dolina
Odrůda: Cuvée bílé
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Vinařství Lisjak je rodinná farma s mnohaletou tradicí, nyní je v čele vinařství Tomaž, který je 4. generace. Vinařství se nachází ve slovinském údolí, které se jmenuje Vipava a zabývá se výrobou kvalitních především odrůdových vín (Sauvignon, Sauvignonasse, Malvasia, Zelen, Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon).

Většina vinic vinařství Lisjak se nachází na terasovitých jižních svazích, které nabízí spolu s mírným klimatem s vlivy od středozemního moře skvělé podmínky pro dozrávání hroznů. Tomaž se ve své výrobě snaží zvyšovat řadu agrotechnických opatření na ochranu přírody, nepoužívá insekticidy ani minerální hnojiva a používá minimum pracovních strojů. Zachování místní flóry a fauny se spolu s mikroklimatem Vipavy a zdejší bohatou strukturou půdy odráží ve vyprodukovaných vínech.

Zdravé hrozny jsou sbírány v optimální zralosti a ručně. S využitím znalostí a moderních technologií jsou chlazeny a zpracovány v inertní nádobě bez přístupu kyslíku a poté fermentuje při kontrolované teplotě a vína jsou filtrována jen přirozenou formou – sedimentací. Některá vína se na poslední část výroby – zrání přesunují do dubových sudů podle požadovaného výsledku.

Zpět do obchodu