Rebula Brda Classic Marjan Simčič 2019, Goriška Brda

Rebula je autochtonní odrůda, která v Gorišce Brdě našla domov už ve 12. století. V minulosti tím, že byl na keřích velký výnos, Rebula tvořila spíše skromná a jednodušší vína.
Rebula Marjana Simčiče roste na půdách, kde převažuje slín a středomořské klima a dává výjimečné výsledky. Má průzračnou světlě žlutou barvu se zlatými odlesky a velmi specifický bouqet čerstvého ovoce, kde převažuje grapefruit a zelené jablko, má příjemnou ovocitou chuť a velmi elegantní tělo. Je minerální a čerstvé.

301 Kč
Momentálně nedostupné

Víno se velmi hodí jako aperitif, hlavně v jarních a letních měsících a může být kombinováno s různými zelenými saláty a zeleninou, bílým masem, mořskými plody, nebo různými druhy risotta. Také je doporučována k nejrůznějším moderním jídlům a dobře doprovodí i sushi.

Dokáže vyzrávat v lahvi klidně až po deset let.

Region: vinohrady ve vesnici Medana, Goriška Brda, Slovinsko, vinohrady orientované na severozápad
Stáří keřů: 15 - 28 let
Půdní složení: slín, břidlice, pískovec
Sklizeň: ruční, začátek října
Vinifikace: macerace po dobu 48 hodin, nerezové tanky
Zrání: 4 měsíce na jemných kalech v nerezových tancích, pak alespoň jeden měsíc v lahvi
Obsah alkoholu: 13% vol
Kyselina: 5,4 g/l
Nalahvováno: 5733 lahví v březnu 2020
Doporučená teplota servírování: 10-12°C

Kód Kód: 174
Jméno značky: Marjan Simčič
Kategorie: Goriška brda
Odrůda: Ribolla
Typ vína: bílé
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Vinarstvo Marjan Simčič


Historie vinařství Marjan Simčič sahá do roku 1860 ve slovinském regionu Goriška Brda, kdy předek Marjana – Jožef Simčič začal s vinohradnictvím a vinařením na farmě, kterou koupil ve vesnici Medana. Koupil zde první vinohrady, které vinařství vlastní dodnes. Brzy ji předal svému synovi Antonovi, který později ve vesnici otevřel obchod a malé ubytování. Později otevřel obchod i ve Vídni, kam distribuoval svá vína.

Postupem času se rodinný podnik dostal do rukou tří synů – Nando, který vedl obchod, Pavel, ten se staral o ubytování a Teodor, který měl na starosti výrobu. Po druhé světové válce stát bratrům zestátnil většinu jejich viničních ploch, ubytování i obchod. Nando a Pavel emigrovali do zahraničí, zatímco Teodor a jeho syn Salko zůstali. Salko převzal vinařství ještě v mladém věku a stal se nezávislým vinařem.

V roce 1988 převzal vinařství jeho syn Marjan, který v roce 1997 postavil nový moderní vinný sklep ve vesnici Ceglo kousek od Medany. Zajistil si tím podmínky pro výrobu co nejkvalitnějších vín. Tento milník byl také zaznamenán změnou symbolu vinařství.

2008 byl velice důležitý rok pro Marjana Simčiče, který je nyní 5. generací, protože přišel s nejvyšší řadou vín, kterým říka ‚Opoka cru‘. Jedná se vína opravdu bohaté koncentrace a bezkonkurenční kvality.

V současné době rodina vlastní 18 ha, které se nachází na kopcích Brda ze slovinské i italské strany. Na kopce v Gorišce Brdě dosahuje teplý mořský vítr, jelikož se nachází jen 20 km daleko od moře. Na druhou stranu jsou vinohrady chráněny Julskými Alpy a plošinou Trnovo. V půdě převažuje slín a pískovec. Vinařství pracuje pouze se zdravými hrozny z vlastních vinic s respektem k přírodě a snaží se podporovat biologický život ve svých vinohradech. Nepoužívá žádné chemické preparáty ani hnojiva. Sklizeň probíhá pouze ručně.

Bílá a červená vína z vinařství Marjan Simčič skvěle reflektují terroir Gorišky Brdy a jsou proto další motivací pro vinařství pokračovat v tomto duchu a stále více zlepšovat své umění a nastavovat co nejlepší podmínky pro keře na vinicích. Vinařství hospodaří na těchto vinohradech Zegla, Rusic, Podgredič, Gredič a Ceglo, Medana-Jama, Plešivo-Grotišče, Jordano, Breg, Kozlink.

Marjan Simčič popisuje vinohrady jako tělo vinařství a svůj sklep jako jeho srdce. Celkový objem vyprodukovaných lahví je 90 000 za rok. Moderní sklep se nachází 5 metrů pod zemí a nabízí skvělé podmínky pro zpracování a zrání hroznů.

Vína Marjana Simčiče se dělí do tří kategorií, první – Brda classic – zraje v nerezových tancích, hrozny se opatrně zpracují a vytrváří se z nich nekomplikovaná, čerstvá a hravá vína. Hrozny jsou převážně z mladších vinohradů. Cru Selection je druhá řada combinující komplexnější vína ze speciálně vybraných hroznů ze starších keřů zrající různý čas v různě velkých sudech. Na trh dávají pouze dobré ročníky. Nejprestižnější řada – Opoka cru – je ve zkratce to nejlepší, co vinařství nabízí. Vína pouze z vynikajících ročníků ve velmi omezeném množství, zrající 20-36 měsíců ve dřevěných 225 l a 500 l sudech, jsou nefiltrována a na trh jsou nejdříve sedm měsíců po lahvování.

 

Zpět do obchodu