Riesling Schlossberg Alte Reben VDP Erste Lage August Kesseler 2017, Rheingau

Kód: 249
1 295 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
6.2.2023

Riesling Lorcher Schlossberg ‚Alte Reben‘ VDP Erste Lage August Kesseler 2017.
Riesling z Erste Lage Schlossberg ročníku 2017.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aroma tohoto vína je naprosto čisté s tóny tropického ovoce a nádechem pazourku. Intenzivní chuť plná ovoce jako jsou zralé broskve, grapefruit, ananas a bergamot. Dlouhá a silná dochuť.
Zbytkový cukr 18,6 g/l, kyselina 8,4 g/l, Alkohol 10 % vol.
Hrozny pochází z 50 let starých keřů z viniční trati Lorcher Schlossberg – VDP Erste Lage s podloží břidlice a velmi strmým sklonem.
Hrozny jsou selektovány a sklízeny ručně. Zrání v nerezu ve sklepě z roku 1792.


Víno skvěle doprovodí bohatý seafood, jemné masa, bylinná a kořeněná jídla, stejně tak jemně pikantní asijské pokrmy.
Doporučená teplota servírování je 10-12°C. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rheingau
Cukernatost: vyšší obsah zbyt. cukru
Odrůda: Riesling
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Weingut August Kesseler

August Kesseler převzal vinařství po jeho rodičích, kteří ho založili roku 1924. Bylo mu tehdy pouhých 19 let, v této době ve vinařství netvořili prémiová vína a obhospodařovali asi 2,5 ha. Vinařství má původ ve vesnici Assmannhausen, jejiž oblast je vyhlášená pro výrobu jedněch z nejlepších vín z odrůdy Pinot Noir v Něměcku a Evropě. Údolí se zde ještě více zužuje a vinohrady jsou strmější.

Během let se vinařství pod Augustovým vedením dostalo mezi vlajkové vinařství regionu Rheingau a dnes má skvělé renomé po celém světě. Dnes vinařství pracuje na 32,5 ha na jedněch z nejlepších poloh v Rheingau (Assmannshäuser Höllenberg, Rüdesheim Berg Schlossberg, Lorchhäuser Seligmacher, Hattenheimer Wisselbrunnen,…). Vinice jsou zaštitěny apelacemi jako VDP.ERSTE LAGEN® and VDP.GROSSE LAGEN® a všechny hrozny ať už na vína Grosse Gewächs nebo Daily August pochází z těchto vinic.

August Kesseler produkuje 60% Rieslingu jakožto nejpopulárnější odrůdy v Německu a Rheingau, jehož hrozny pochází z nejlepších Rieslingových tratích v nižší a středním Rheingau a 40% Pinot Noir, který našel v Německu svůj druhý domov po Francii a Pinoty z okolí Assmannhausenu se těší velké reputaci.

Vinařství je členem asociace VDP (Verband Deutscher Prädikatsweingüter) a German Barrique-Forum. O vinařství se stará celkem 8 nadšených expertů, v čele je August a Max Himstedt jakožto hlavní enolog, dále ještě mladý talentovaný enolog Simon Batarseh. Hlavním stanoveným cílem do budoucnosti je setrvat na výrobě kvalitních vín na té nejvyšší možné laťce.