Riesling Schlossberg Alte Reben VDP Erste Lage August Kesseler 2017, Rheingau

Riesling Lorcher Schlossberg ‚Alte Reben‘ VDP Erste Lage August Kesseler 2017.
Riesling z Erste Lage Schlossberg ročníku 2017.

Můžeme doručit do:
19.6.2024
1 295 Kč
Skladem (>5 ks)

Aroma tohoto vína je naprosto čisté s tóny tropického ovoce a nádechem pazourku. Intenzivní chuť plná ovoce jako jsou zralé broskve, grapefruit, ananas a bergamot. Dlouhá a silná dochuť.
Zbytkový cukr 18,6 g/l, kyselina 8,4 g/l, Alkohol 10 % vol.
Hrozny pochází z 50 let starých keřů z viniční trati Lorcher Schlossberg – VDP Erste Lage s podloží břidlice a velmi strmým sklonem.
Hrozny jsou selektovány a sklízeny ručně. Zrání v nerezu ve sklepě z roku 1792.


Víno skvěle doprovodí bohatý seafood, jemné masa, bylinná a kořeněná jídla, stejně tak jemně pikantní asijské pokrmy.
Doporučená teplota servírování je 10-12°C. 

Kód Kód: 249
Jméno značky: August Kesseler
Kategorie: Rheingau
Cukernatost: vyšší obsah zbyt. cukru
Odrůda: Riesling
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:


Weingut August Kesseler

August Kesseler převzal vinařství po jeho rodičích, kteří ho založili roku 1924. Bylo mu tehdy pouhých 19 let, v této době ve vinařství netvořili prémiová vína a obhospodařovali asi 2,5 ha. Vinařství má původ ve vesnici Assmannhausen, jejiž oblast je vyhlášená pro výrobu jedněch z nejlepších vín z odrůdy Pinot Noir v Něměcku a Evropě. Údolí se zde ještě více zužuje a vinohrady jsou strmější.

Během let se vinařství pod Augustovým vedením dostalo mezi vlajkové vinařství regionu Rheingau a dnes má skvělé renomé po celém světě. Dnes vinařství pracuje na 32,5 ha na jedněch z nejlepších poloh v Rheingau (Assmannshäuser Höllenberg, Rüdesheim Berg Schlossberg, Lorchhäuser Seligmacher, Hattenheimer Wisselbrunnen,…). Vinice jsou zaštitěny apelacemi jako VDP.ERSTE LAGEN® and VDP.GROSSE LAGEN® a všechny hrozny ať už na vína Grosse Gewächs nebo Daily August pochází z těchto vinic.

August Kesseler produkuje 60% Rieslingu jakožto nejpopulárnější odrůdy v Německu a Rheingau, jehož hrozny pochází z nejlepších Rieslingových tratích v nižší a středním Rheingau a 40% Pinot Noir, který našel v Německu svůj druhý domov po Francii a Pinoty z okolí Assmannhausenu se těší velké reputaci.

Vinařství je členem asociace VDP (Verband Deutscher Prädikatsweingüter) a German Barrique-Forum. O vinařství se stará celkem 8 nadšených expertů, v čele je August a Max Himstedt jakožto hlavní enolog, dále ještě mladý talentovaný enolog Simon Batarseh. Hlavním stanoveným cílem do budoucnosti je setrvat na výrobě kvalitních vín na té nejvyšší možné laťce.

 

Zpět do obchodu