Kestener Riesling Trocken Weingut Meierer 2022, Mosel

Suchý, lehký a svěží Riesling z oblasti Mosel, s hravou kyselinou a příjemnými tóny limetky a zelených jablek.

Můžeme doručit do:
29.5.2024
350 Kč
Skladem (>5 ks)

Suchý, lehký a svěží Riesling z oblasti Mosel, s hravou kyselinou a příjemnými tóny limetky a zelených jablek.

Alkohol: 11%

Kyseliny: 7,6 g/l

Zbytkový cukr: 8 g/l

Stáří vinic: 30 let

Krátká macerace, spontánní fermentace.

Minerální, svěží Riesling z vinic Paulinsberg a Herrenberg. Hrozny sbírané během prvního týdne vinobraní, kdy mají hrozny ještě spíše nižší obsah cukru, ale jsou již plně zralé. Proto je víno lehčí, s nižším alkoholem. Jde o víno s perfektním balancem, pevnou kyselinou a nádhernými citrusovými aromaty v chuti a zázvorem a herbálními tóny ve vůni.

Kód Kód: 639
Jméno značky: Meierer
Kategorie: Mosel
Odrůda: Riesling
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Mladý německý vinař Matthias Meierer se v jeho vinařství, které se nachází v legendárním německém regionu Mosel, řídí jednoduchým heslem: Kvalita vzniká na vinici a ve sklepě je naším jediným úkolem ji udržet. Matthias věří, že aby byl schopen vytvářet skvělá vína, musí celý svůj životní rytmus uzpůsobit jednotlivým etapám růstu hroznů a následně výroby vín. Proto jej na vinici najdete v mrazivých zimních měsících i horkých letních dnech, vždy když je potřeba stará se o své keře sám, aby finální produkt byl stoprocentním podpisem jeho práce a charakteru.

Absolutně výjimečný terroir údolí řeky Mosely, kde se nachází nejstrmější vinice na světě se svými břidlicovými podložími, utváří perfektní podmínky pro zrod ušlechtilých vín z jediné odrůdy, legendárního Rieslingu.

Riesling z vinařství Meierer spontánně fermentuje, má nádhernou kyselinu a v některých lahvích najdete, typicky pro Moselskou oblast, zbytkový cukr, který v tomto případě lehkým, minerálním a velmi čerstvým vínům opravdu sluší. Matthias se také nebojí lehce experimentovat a hledá další způsoby, jak představit krásu svých vinic a hroznů odrůdy Riesling, proto u nás také najdete například jeho neuveřitelný Riesling Pet-nat, který nám znovu dokázal jak úžasnou odrůdou Riesling je a co všechno při správné péči o jeho keře umí v láhvi předvést.

Zpět do obchodu