Pet Nat Riesling OMG Weingut Meierer 2020, Mosel

Moselská interpretace Pet-Natu z odrůdy Riesling v podání vinařství Meierer. Jde o velmi ušlechtilý Pet-Nat s krásnou strukturou, velmi čistou aromatikou Rieslingu s tóny citrusů a díky neustálému kontaktu s kvasinkami také neuvěřitelnou komplexitou.

Můžeme doručit do:
29.5.2024
693 Kč
Skladem (>5 ks)

Moselská interpretace Pet-Natu z odrůdy Riesling v podání vinařství Meierer. Jde o velmi ušlechtilý Pet-Nat s krásnou strukturou, velmi čistou aromatikou Rieslingu s tóny citrusů a díky neustálému kontaktu s kvasinkami také neuvěřitelnou komplexitou.

Alkohol: 11,5%

Kyseliny: 8 g/l

Zbytkový cukr: 7 g/l

Stáří vinic: 40 let

Hrozny na úrovni vyšší cukernatosti Spätlese, které jsou sbírány relativně pozdě, jsou velmi přísně selektovány, aby byly stoprocentně zdravé, jsou velmi jemně lisované, poté spontánně fermentují a během prvotní fermentace jsou nalahvované, zavřené korunkou a pak leží 9 měsíců na kvasinkách. Vznikne tak velmi unikátní perlivé víno s komplexitou rovnajících se druhotně kvašeným sektům a čerstvostí Rieslingových hroznů.

Kód Kód: 651
Jméno značky: Meierer
Kategorie: Mosel
Odrůda: Riesling
Typ vína: šumivé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Mladý německý vinař Matthias Meierer se v jeho vinařství, které se nachází v legendárním německém regionu Mosel, řídí jednoduchým heslem: Kvalita vzniká na vinici a ve sklepě je naším jediným úkolem ji udržet. Matthias věří, že aby byl schopen vytvářet skvělá vína, musí celý svůj životní rytmus uzpůsobit jednotlivým etapám růstu hroznů a následně výroby vín. Proto jej na vinici najdete v mrazivých zimních měsících i horkých letních dnech, vždy když je potřeba stará se o své keře sám, aby finální produkt byl stoprocentním podpisem jeho práce a charakteru.

Absolutně výjimečný terroir údolí řeky Mosely, kde se nachází nejstrmější vinice na světě se svými břidlicovými podložími, utváří perfektní podmínky pro zrod ušlechtilých vín z jediné odrůdy, legendárního Rieslingu.

Riesling z vinařství Meierer spontánně fermentuje, má nádhernou kyselinu a v některých lahvích najdete, typicky pro Moselskou oblast, zbytkový cukr, který v tomto případě lehkým, minerálním a velmi čerstvým vínům opravdu sluší. Matthias se také nebojí lehce experimentovat a hledá další způsoby, jak představit krásu svých vinic a hroznů odrůdy Riesling, proto u nás také najdete například jeho neuveřitelný Riesling Pet-nat, který nám znovu dokázal jak úžasnou odrůdou Riesling je a co všechno při správné péči o jeho keře umí v láhvi předvést.

Zpět do obchodu