Riesling Feinherb 1L Weingut Meierer 2020, Mosel

Svěží, polosuchý (feinherb) Riesling z oblasti Mosel se zbytkovým cukrem vyváženým dobrou kyselinou a lehkou mineralitou. Velmi dobře pitelné víno v litrové lahvi.

Můžeme doručit do:
17.7.2024
450 Kč
Skladem (>5 ks)

Svěží, polosuchý (feinherb) Riesling z oblasti Mosel se zbytkovým cukrem vyváženým dobrou kyselinou a lehkou mineralitou. Velmi dobře pitelné víno v litrové lahvi.

Alkohol: 10,5%

Kyseliny: 8,5 g/l

Zbytkový cukr: 24 g/l

Stáří vinic: 25 let

Krátká macerace, spontánní fermentace.

Minerální, svěží, polosuchý Riesling z vinic okolo vesnic Kesten a Osann. Lehké, velmi dobře pitelné víno s nižším obsahem alkoholu. Dobře vyvážené polosuché víno s aromaty citrusů a peckového ovoce s velmi dobře zakomponovaným cukrem a vysokou kyselinou.

Kód Kód: 648
Jméno značky: Meierer
Kategorie: Mosel
Cukernatost: vyšší obsah zbyt. cukru
Odrůda: Riesling
Typ vína: bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Mladý německý vinař Matthias Meierer se v jeho vinařství, které se nachází v legendárním německém regionu Mosel, řídí jednoduchým heslem: Kvalita vzniká na vinici a ve sklepě je naším jediným úkolem ji udržet. Matthias věří, že aby byl schopen vytvářet skvělá vína, musí celý svůj životní rytmus uzpůsobit jednotlivým etapám růstu hroznů a následně výroby vín. Proto jej na vinici najdete v mrazivých zimních měsících i horkých letních dnech, vždy když je potřeba stará se o své keře sám, aby finální produkt byl stoprocentním podpisem jeho práce a charakteru.

Absolutně výjimečný terroir údolí řeky Mosely, kde se nachází nejstrmější vinice na světě se svými břidlicovými podložími, utváří perfektní podmínky pro zrod ušlechtilých vín z jediné odrůdy, legendárního Rieslingu.

Riesling z vinařství Meierer spontánně fermentuje, má nádhernou kyselinu a v některých lahvích najdete, typicky pro Moselskou oblast, zbytkový cukr, který v tomto případě lehkým, minerálním a velmi čerstvým vínům opravdu sluší. Matthias se také nebojí lehce experimentovat a hledá další způsoby, jak představit krásu svých vinic a hroznů odrůdy Riesling, proto u nás také najdete například jeho neuveřitelný Riesling Pet-nat, který nám znovu dokázal jak úžasnou odrůdou Riesling je a co všechno při správné péči o jeho keře umí v láhvi předvést.

Zpět do obchodu